یادمان شهیدان جعفر و محمد زمانی

1

یادمان  شهدا جولانگاه مردان گمنامی است که به سوی اوج عزت و مردانگی پرگشودند و شمع راه ما شدند تا خودمان را پیدا کنیم و در روزمرگی ها ، عافیت طلبی ها و زرق و برق های زندگی گم نشویم.

سلام بر لاله های خونین *

در سرزمین گلبرگ های پرپر شده شقایق , همراه با سبزه های هم نوا با ناله نسیم , رو به قبله به گل ها باید سلام کرد.

باید سلام کرد بر آنانی که در آخرین فراز زیارت نامه خود به زیارت سبزترین سیرت و سرخ ترین صورت تاریخ نائل شدند .

باید سلام کرد بر زمزمه جاری رودها , با پاهای برهنه.

آری اینجا کربلای سینه سُرخانی است که آمدن و رفتنشان یه رویایی بیش نبود , رویایی کوتاه و شیرین.

باید سلام کرد به آنانی که لباس های خاکی رنگشان , لباس احرام در “موقعیت ها” بود .

باید سلام کرد بر اشک های جاری مناجات بر گونه های خاکی و خونین.

باید سلام کرد بر دست های بریده شده , بر انگشتهای جدا شده از دست.

باید سلام کرد بر پوتین های بی پا , به پاهایی که بند پوتین آنها تا آسمان گشوده شده .

باید سلام کرد بر سَرهای سرخ بی کلاه .

باید سلام کرد بر سینه های سوخته در سنگر ها .

باید سلام کرد بر پیشانی هایی که بوسه گاه گلوله شده اند .

باید سلام کرد بر قطارهای فشنگی که تسبیح شده اند .

باید سلام کرد بر کوله پشتی های پر از پرواز .

باید سلام کرد بر پلاک پیکرهای قطعه قطعه شده

باید سلام کرد بر لبهای سیراب از عطش عشق .

باید سلام کرد بر چفیه , بیرق همیشه جاودان جبهه های خمینی .

و باید سلام کرد بر چفیه ای که همواره بر دوش علمدار نهضت خمینی است.

سلام بر پیشگاه مقدس حضرت ولی عصر ( عج )، سلام بر روان پاک امام راحل، امام شهدا، سلام بر شهیدان انقلاب اسلامی ایران و شهیدان عزیز و گرانقدر هشت سال دفاع مقدس ، درود بیکران بر مقام معظم رهبری  و سلام بر شما عاشقان و رهروان شهیدان جان بر کف.

تکریم و تعظیم از مقام شامخ شهدا یک وظیفه و ضرورت غیر قابل انکار است . شهدا با تاسی از اعمال و رفتار امام حسین (ع)   درس فداکاری ، وفاداری ، از خود گذشتگی و شجاعت ، شهامت ، صداقت را آموختند و در عمل نیز آن را به اثبات رسانیدند و در راه دفاع از اهداف مقدس اسلام جانفشانی نمودند و حماسه ای جاوید آفریدند

 

 

شهادت یعنی گذشتن از جان و مال و گذشتن از همه قیود دنیوی و تقدیم بهترین و عزیزترین وجود خویش به ذات کبریا.

آری شلمچه، فاو، دهلاویه، هویزه، طلائیه و جزیره مجنون … هر روز برای ما به بلندای تاریخ انسانیت مثنوی می‌سرایند و فرزندان امروزی حضرت روح‌الله، انگار با رزمندگان دیروزی در جبهه‌ها زندگی کردند تا مثنوی “یاد امام و شهدا دل رو می‌بره کرببلا” را سر دهند و چون ابری بهاری در فراقشان آبشار اشک می‌افشانند؛ درود و سلام بر این اخلاص و دل‌های صاف و صیقلی نسل‌های امروزی و صلوات و سلام بر فرزندان رشید و شهید دیروزی.

یادواره شهدا مظهر تجلی قدرت شهدا است. یادآور اوج عزت است. یادآور وداع عده ای از خود گذشته با تمامی تمایلات دنیایی است. یادآور دلیرمردی و ایثارگری اقتداکنندگان به حسین(ع)است و طی کنندگان راه دوست.

یادمان  شهدا جولانگاه مردان گمنامی است که به سوی اوج عزت و مردانگی پرگشودند و شمع راه ما شدند تا خودمان را پیدا کنیم و در روزمرگی ها ، عافیت طلبی ها و زرق و برق های زندگی گم نشویم.

یادواره شهدا برای این است که بدانیم قیام و کلام و پیام شهدا برای تقویت خط ولایت و تداوم بخشیدن خط امام و رهبری و بصیرت‌افزایی و خدمت‌ بی منت به مردم بوده است.

یادواره شهدا برای این است که بدانیم امروز بر روی خون شهدا زندگی می کنیم و چه سخت است آنانی که از نام شهید برای خود نان می اندوزند و با نام شهید برای خود نام می سازند.

یادواره شهدا پیچاندن عطر پاکی ، اخلاص و وحدت است در جامعه. یادواره شهدا فرصتی است برای تطهیر .

 

وجود سراسر شور و نشاط شما عزیزان در این محفل معنوی، زینت بخش اندیشه های ناب و خالص دلیری ها و رشادت های غیورانه و غیرت مندانه ی شهیدان جعفر و محمد زمانی است ، شهیدانی که ۳۳ سال و ۲۷ سال است که روستایمان را بنام آنها می شناسند. شهیدانی که نام و یاد پرافتخارشان، بر صفحه ی سپید روزگار و در تاریخ اندیشه ها با  عزت و عظمت و ابدی باقی خواهد ماند.

با امید به اینکه در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی ، اجتماعی، پاسدار واقعی ارزشها و اهداف نظام مقدس اسلامی بوده و با عمل به دستورات و احکام الهی و منویات بزرگ  مقام معظم رهبری ، الگویی شایسته برای جوانان و همه آحاد ملت به شمار آییم. انشاء الله

  شاد کنیم روح شهدا و امام شهدا با ذکر صلوات

 

 

                        

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>