روز امامت امت و روز پیروزی ملت

index

 

من در این روز مبارک، روز امامت امت و روز فتح و ظفر ملت، جمهوری اسلامی ایران را اعلام می‌کنم. به دنیا اعلام می‌کنم که در تاریخ ایران چنین رفراندمی سابقه ندارد که سرتاسر مملکت با شوق و شعف و عشق و علاقه به صندوقها هجوم آورده و رای مثبت خود را در آن ریخته و رژیم طاغوتی را برای همیشه در زباله‌دان تاریخ دفن کنند.

سنگینی این تعبیر حضرت امام همین جا روشن می شود که روز دوازدهم فروردین را روز معلمی و پیشوایی خاص مردم می داند، روزی که این مردم هستند که جامعه ایرانی را به سوی سعادت راهبری می کنند. اگر پیام را اعلامیه استقلال ملت ایران بدانیم، تعبیر حضرت امام در مورد امامت مردم ، قطعا یکی از سنگ بناهای بلا تردید مردمسالاری در حکومت دینی مورد نظر حضرت امام است.
علاوه بر نقش بی بدیل مردم در این اطلاعیه، عدل است که در حکومت دینی مورد توجه مردم است و امام در چند خط محدود این اعلامیه نقش پر رنگی را برای عدل در حکومت جمهوری اسلامی قائل می شوند و در این باره می فرمایند:
…مبارک باد بر شما روزی که پس از شهادت جوانان برومند و داغ دل مادران و پدران و رنجهای طاقت‌فرسا، دشمن غول صفت و فرعون زمان را از پای درآوردید، و با رای قاطع به جمهوری اسلامی، حکومت عدل الهی را اعلام نمودید. حکومتی که در آن، جمیع اقشار ملت با یک چشم دیده می‌شوند و نور عدالت الهی بر همه و همه به یک طور می‌تابد، و باران رحمت قرآن و سنت بر همه کس به یکسان می‌بارد. مبارک باد شما را چنین حکومتی که در آن اختلاف نژاد و سیاه و سفید و ترک و فارس و لر و کرد و بلوچ مطرح نیست. همه برادر و برابرند؛ فقط و فقط کرامت در پناه تقوا و برتری و به اخلاق فاضله و اعمال صالحه است. مبارک باد بر شما روزی که در آن تمام اقشار ملت به حقوق خود می‌رسند، فرقی بین زن و مرد و اقلیتهای مذهبی و دیگران در اجرای عدالت نیست.
بدون تردید عدل اگر از حکومت اسلامی مورد نظر امام گرفته شود، اصولا اساس جمهوری اسلامی از بین رفته است، چرا که حضرت امام، حکومت جمهوری اسلامی را در تساوی با حکومت عدل الهی قرار می دهند.
و سومین مولفه مورد نظر در حکومت اسلامی مورد نظر امام، استقلال کشور و جلوگیری از نفوذ دشمنان داخلی و خارجی است. اصولا انقلاب شده است که نفت خواران بین المللی دستشان از منافع ملت کوتاه و ملت   خود تصمیم خود را بگیرد و مفت خواران داخلی هم از بین بروند.مفت خوارانی که اکنون به عنوان رانت خواران یا ویژه خواران از آنان یاد می شود و هنوز هم متاسفانه با گذشت بیش از سی سال از انقلاب همچنان حضور پررنگی در کشور دارند. حضرت امام در مورد ضرورت مقابله با نفت خواران و مفت خواران در اعلامیه تاسیس جمهوری اسلامی می گویند:
…طاغوت دفن شد و طغیان و سرکشی به دنبال او دفن می‌شود، و کشور از چنگال دشمنهای داخلی و خارجی و چپاولگران و غارت پیشگان نجات یافت. اینک شما ملت شجاع، پاسداری جمهوری اسلامی هستید. اینک شما هستید که باید این اثر الهی را با قدرت و قاطعیت حفظ کنید و نگذارید بقایای رژیم متعفن که در کمین نشسته‌اند و طرفداران دزدان بین‌المللی و نفت‌خواران مفتخوار در بین صفوف فشرده شما رخنه کنند.
بنیانگذار جمهوری اسلامی در پایان اعلامیه تاسیس نیز جمهوری اسلامی می فرمایند :
….صبحگاه ۱۲ فروردین – که روز نخستین حکومت الله است – از بزرگترین اعیاد مذهبی و ملی ماست. ملت ما باید این روز را عید بگیرند و زنده نگه دارند.

روز امامت امت و روز پیروزی ملت

  1. hend می‌گه:

    وقت کرزی ایمل مارو هم جواب بده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>